12 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA

YURTTAN KAR KIŞ MANZARALARI

Türkiye'nin bir çok noktasında kar yağışı ve tipi etkili oluyorTürkiye'nin bir çok noktasında kar yağışı ve tipi etkili oluyor. Çok sayıda köy ve mahalle yolu ile bazı şehirler arası yollar ulaşıma kapandı.

Tipi ve fırtına nedeniyle Ağrı-Erzurum ve Ağrı-İran karayolları ile Tutak-Karayazı karayolu trafiğe kapandı. Belediye çalışanları yolları kaplayan karları temizlemek için mesai harcıyor.

BİTLİS

Bitlis'te etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi, 158 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapanan köy yollarında, Bitlis Belediyesi ise kent merkezinde karla mücadele çalışmalarını aralıksız yürütüyor.

HAKKARİ

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 22 köy ile 17 mezra yolu ulaşıma kapanırken, kent merkezinde ise kartpostallık görüntüler oluştu. Ekipler kapanan yolların yeniden açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

AĞRI

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde kar geç gelince sevinçlere neden oldu. Sabah erken saatlerde aniden yağan kar yaklaşık 2 saat içerisinde 10 santimetre kalınlığına ulaştı. Çocuklar yağan karın keyfini çıkardı.

KARABÜK

Karabük'te sabaha karşı başlayan kar yağışı sonrası yüksek kesimleri beyaza büründü. Kar yağışı ve sisin etkili etkili olduğu Karabük-Bartın karayolunun bin 30 rakımlı Ahmetusta Geçidi'nde ulaşımın aksamaması için karayolları ekipleri tarafından tuzlama ve kar küreme çalışması yapılıyor.

Kar yağışı ve sisin etkili etkili olduğu Karabük-Bartın karayolunun bin 30 rakımlı Ahmetusta Geçidi'nde ulaşımın aksamaması için karayolları ekipleri tarafından tuzlama ve kar küreme çalışması yapılıyor.

Yorum Yaz