16 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ

TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Adnan Oktar Grubu'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 32 kişi, savcılık sorgularının ardından tutuklanma


TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ
Adnan Oktar Grubu'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 32 kişi, savcılık sorgularının ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Adnan Oktar Grubu olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada Oktar'ında aralarında bulunduğu 32 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında emniyetteki sorgu ifade işlemleri tamamlanan Adnan Oktar ve Oktay Babuna'nın da aralarında bulunduğu 92 kişi sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edilmişti.

Savcılıkta sorguları tamamlanan şüphelilerden aralarında Adnan Oktar ve Oktay Babuna'nın da bulunduğu 32 kişi "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocuğun cinsel istismarı, nitelikli cinsel saldırı, şantaj, malvarlığı değerlerini yurtdışına çıkarma, cebir, şiddet ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Gözaltındaki diğer şüphelilerin savcılık işlemleri devam ettiği kaydedildi.

(Bera Nur Çam/İHA)

Yorum Yaz