17 OCAK 2019 PERŞEMBE

CHP'YE NECİP FAZIL'IN SÖZLERİYLE YÜKLENDİ

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harakatına ilişkin sözlerine sert tepki göstererek, 'Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi 'BMHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harakatına ilişkin sözlerine sert tepki göstererek, "Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi 'Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır'. Dalından kopan CHP'nin hız ve yönünü bundan böyle Türkiye düşmanlarının besleyeceği rüzgar belirleyecektir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam kampında gerçekleştirdiği MYK toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündemin ana konusu Afrin'in bölücü terör örgütlerinden temizlenmesine yönelik dün resmi olarak başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'ydu. Operasyona yönelik dün Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım'la görüşmesinin detayları sorulan Bahçeli, "Başbakanımız operasyonun amacını net olarak ifade etmiştir. Onun ifadesiyle yetinmek gerekir, başka yorum eklemeyelim" şeklinde konuştu.

Afrin'den sonra Münbiç'e de operasyon yapılmasına ilişkin görüşleri sorulan Bahçeli konuyu, "Durum çayla şeker gibidir, çay ayrı, şeker ayrı olursa bir anlamı olmaz. İkisi bir arada olursa keyifli olur" şeklinde yorumladı.

Bahçeli, ittifak komisyonu toplantıları ve takvimine ilişkin, "Komisyonun değerli üyeleri toplantılarını yapmıştır. Takvim üzerinde bazı prensiplere ulaşmışlardır, çok da uzun sürmeyeceği görüşündeyim" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'YE SERT TEPKİ

Harekat gündeme gelince CHP'nin genel başkanı ve yöneticilerini öfke sardığını belirten Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'nın PYD-PKK hoşgörüsü basbayağı zillettir, alnına sıçrayan bir kara lekedir. Gayri milli siyaset budur" dedi. CHP ve HDP'nin aynı dili kullandığını belirten Bahçeli, "Bunların sonu hüsran, gidecekleri yer ise tarihin çöplüğünden başka bir yer olmayacaktır" diye konuştu.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harakatına ilişkin sözlerine sert tepki göstererek, "Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi 'Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır'. Dalından kopan CHP'nin hız ve yönünü bundan böyle Türkiye düşmanlarının besleyeceği rüzgar belirleyecektir" dedi.

Yorum Yaz