22 EYLÜL 2018 CUMARTESİ

'BU AJANLAR AMERİKAN BAŞKONSOLOSLUĞUNA NASIL SIZDI?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözaltına alınan Amerikan Başkonsolosluğu çalışanlarının FETÖ'yle irtibatlı olduğunun ortaya çıktığını belirterek, 'Hiçbir devl


'BU AJANLAR AMERİKAN BAŞKONSOLOSLUĞUNA NASIL SIZDI?'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözaltına alınan Amerikan Başkonsolosluğu çalışanlarının FETÖ'yle irtibatlı olduğunun ortaya çıktığını belirterek, "Hiçbir devlet kendisini içeriden tehdit edecek bu tür ajanlara müsaade etmez" dedi.

Sırbistan'da mevkidaşı Aleksandar Vucic ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin değerlendirmeler yaptı, sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu sorunu biz başlatmadık. Bu sorunun faili Amerika Birleşik Devletleri'nin ta kendisidir" dedi.

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu yineleyen Erdoğan, söz konusu kişilerin FETÖ ile irtibatlı olduğunu ortaya çıktığını belirterek, "Bu ajanlar Amerikan Başkonsolosluğuna nasıl sızdı? Eğer bu ajanlar Amerikan Başkonsolosluğuna sızmadıysa, o zaman bunları buraya kim soktu? Bunların üzerinde durulması lazım. Hiçbir devlet kendisini içeriden tehdit edecek bu tür ajanlara müsaade etmez" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz